Přirozené učení, z.s.

Červen 2017

Červen byl náš poslední měsíc v prostorech bývalé ZŠ Juventa. Většinu času jsme trávili venku, buď v lesoparku, nebo v okolí tůněk, občas i na našem novém pozemku v sadu. V horkých dnech jsme se jezdili osvěžit na tůně Hladoměř, kde jsme se nejen koupali, ale i budovali systémy vodních cest a nádrží.

Borůvka se vzorně starala o zraněného vrabčáčka Nálíčka, kterého srazilo auto. Brala ho s sebou do třídy i na výlety, pravidelně ho krmila a dávala mu napít. Sledovali jsme jeho postupné uzdravování, které skončilo jeho útěkem zpět do přírody.

Ve třídách jsme se postupně připravovali na stěhování, třídili hračky, hry a nasbírané materiály všeho druhu, vyhazovali odpadky a probírali se hromadami výrobků a výkresů. Poslední týden už jsme naše vybavení stěhovali do všech trochu volných domácností. Také jsme do poslední chvíle maximálně využívali tělocvičnu.

V sadu jsme sledovali postupné budování našeho budoucího zázemí. Zatím máme domek se střechou, ale bez oken, naštěstí můžeme pobývat i na zastřešené terase. V okolí jsme objevili několik třešní, takže naše cesty často končily čerstvým občerstvením.