Přirozené učení, z.s.

Květen 2017

Květnové počasí nás drželo hodně venku. Většinou jsme zůstávali hned od rána až do oběda v lesoparku, nebo chodili dolů k tůním, občas i do sadu. V lesoparku si děti hrály své hry, které si v poslední době rády vymýšlejí. Na hřišti vedla obrácená honěná – všichni honí jednoho, na kamenech různé varianty hry Kameny, která pro nás pozorovatele vypadá jako pouhé shazování z kamenů dolů, ale zdá se, že má poměrně propracovaná pravidla.

Čtvrtky si děti domluvily, že budou povolena kola a další podobné dopravní prostředky. Stezky po parku vybízejí k různým honičkám a dalším hrám. Dalším velkým květnovým hitem byl profesionální luk, který donesla Péťa, a díky kterému se z některých dětí stali téměř přeborníci. Také provazy natažené mezi stromy měly velký úspěch. Trénovala se jak rovnováha, tak i gymnastické prvky. Některé dny si děti potřebovaly jen tak pohrát, tak se mezi stromy objevovaly různé domečky a další stavbičky ze dřeva.

Také tělocvična je stále ve velké oblibě, užíváme si, že ji letos máme k dispozici. Děti šplhají čím dál výš a zlepšují si i techniku, malí fotbalisti už dokáží pěkně kličkovat s míčem a spolupráce v různých disciplínách se dostává do vyšší úrovně.

Ve třídě je stále v oblibě karetní hra Cut rope, kterou hrajeme minimálně 1× denně. Tvoření je také v plném proudu, květnovým objevem byly lékařské špachtle. V herně je stále oblíbené stavění domečků, hrátky s legem a převlékání do kostýmů. Také nás přišla navštívit králičí slečna Amálka, která s námi bude od září bydlet v sadu.