Přirozené učení, z.s.

Duben 2017

Začátek dubna byl slunečný, tak jsme využívali každé chvilky k pobytu venku. Na hřišti se děti většinou zabaví samy, ale když se tam po delší době objevil Jirka, stal se hned terčem různých honících her. Inspiroval děti ke hře se spadaným listím, která opět skončila zahrabáváním se do něj. Slunečné pondělí jsme využili i k práci na pozemku v sadu, který jsme začali srovnávat. Děti mezitím objevily vanu plnou dešťové vody, takže velmi rychle našly vhodné nádoby na nošení vody a pustili se do budování vodních nádrží v hromadě písku.

V tělocvičně jsme byli jen jednou, ale i tak si jí děti hodně užily. Kaskadérské kousky na kruzích se stále zdokonalují, stejně tak i hry s míčem, tentokrát holky hrály házenou podle svých vlastních pravidel. Malý Mireček vylepšil skluzavku z laviček a jeho nápad na rozšíření všechny děti nadchnul.

Ve třídě se stále víc hrají stolní hry, v našem případě spíše pozemní hry. Kromě dostihů a sázek, díky kterým se děti zlepšují v počítání, se stále hrají Cut rope, zvířátka na voru a další hry, logické pro jednotlivce a různé skládačky. Děti tvoří především z roliček od toaletního papíru, barevných lepítek, lepicí pásky, lepidla a barevných papírů zajímavé výrobky. Mezi oblíbené knížky v poslední době patří Kolik je v Praze koček s poezií Jiřího Žáčka.

V herně vyrostl velký dům plný žíněnek, který slouží všem dětem podle potřeby. Konflikty kolem jeho sdílení nám slouží k vylepšování komunikačních dovedností a trénování domlouvání se. V jeho okolí průběžně vyrůstají různé další stavby, které mají kratší životnost, zato mívají momentální velkou pozornost. Občas kolem létají i malé vrtulníky :-)

Na Zelený čtvrtek děti s Péťou připravily smoothie z banánu, jablíček a kopřiv, které jsme vlastnoručně ráno natrhaly. Došlo i na velikonoční tvoření – barevná vajíčka a sázení semínek do skořápek a čtení a povídání o Velikonocích.