Přirozené učení, z.s.

Březen 2017 - druhá polovina

Druhou půlku března jsme zahájili v tělocvičně, kde si především holčičky užívaly nové prvky, sukně a stuhu přivázanou na hůlku. Nejvíce se jim líbilo s ní běhat, zkoušely se s ní i houpat na kruzích, chvíli tancovaly a pak si i zacvičily. Kluci zatím trénovali šplh po tyči a oblíbené houpání na kruzích. Další pondělí se naopak v tělocvičně rozhořela fotbalová vášeň, která spojila kluky i holky. Kdo nehrál, ten si pilně zkoušel cviky na hrazdě. Prostě tělocvična je pro naše děti zatím největším lákadlem.

Ve třídě si děti hodně hrály s mluvící tužkou od Albi a knížkou o lidském těle. Lidské tělo je stále velmi oblíbeným tématem, naštěstí máme i několik skládaček, které jsou stále v provozu. Také děti opět tvořily podle své fantazie, nebo spolu s Janou vyráběly větrníky, se kterými pak běhaly venku. Z her děti tentokrát hodně hrály logiko, hru našeho dětství, která baví i další generace. Na řadu přišly i Dostihy a sázky, které přinesla Borůvka, a také Carcassone, prší, dinosauři a další oblíbené stolní hry.

V herně kromě tradičních domečků tentokrát přibyly i postele. Děti testovaly různé kombinace materiálů, které se jim zdály nejpohodlnější. Některé kluky zase stále baví dopravní deska, se kterou si vyhrají velmi dlouho, stejně jako s vděčným legem a krabicí plnou kostýmů, do které přibyla maska papouška.

Venku si stále užíváme hodně na hříšti, ale občas vyrazíme i k tůňkám. Tentokrát jsme zkusili hrát kuličky, holčičky si vyráběly jarní věnečky a kluci šplhali po stromech a pozorovali labutě.