Přirozené učení, z.s.

Leden 2017 - druhá polovina

Druhá půlka ledna probíhala převážně ve znamení tvoření. Nové temperové barvy lákají k jejich míchání a malbě všeho druhu. Často dochází k různým kombinacím malování a nalepování různých doplňků. Také jsme barvili různě tvarované těstoviny a po jejich zaschnutí si z nich děti navlékaly korále, nebo vytvářely mozaiky nalepené na papír. Největším zážitkem však byla výroba domácí modelíny. Každý si podle receptu, který děti společnými silami napsaly na tabuli, vybral svoji barvu, namíchal suroviny na modelínu, na pánvičce upekl a pak dlouze hnětl v rukou. Většina vyrobené modelíny skončila u dětí doma, tak budeme muset výrobu brzy zopakovat, ať máme z čeho modelovat v Puči.

V tělocvičně jsou děti čím dál šikovnější, šplhají, houpají se na kruzích a dokonce i zkoušely přemet chránění sedákem a lanem kolem pasu. Lano slouží k přeskakování, probíhání i ke hrám dětí. Dalšími sporty, které děti baví, jsou hry s míčem a fotbal. Hrám stále vévodí rybičky, mrazík a na kočky a myši.

Venku se nemůžeme odtrhnout od bobování, dokonce i na zledovatělé cestě jezdí děti jak o závod. V případě dostatku sněhu si děti budují své sněhové příbytky.  Také led je stálým inspirátorem ke hrám, rozbíjení i zdolávání.

Školní děti v lednu absolvovaly přezkoušení, trochu jsme se na to připravovali i společně, procvičili jsme si písmenka, čtení i počítání. Probrali jsme výtvory, které si děti ještě neodnesly, a doma si už každý sám se svými rodiči připravil ukázky své práce během pololetí. Všichni si své přezkoušení moc užili, nikdo se nebál a všechny děti úspěšně předvedly své znalosti i dovednosti.