Přirozené učení, z.s.

Prosinec 2016 - druhá polovina

V druhé půlce prosince finišovalo zdobení stromečku. Děti tvořily nové druhy ozdobiček a Vojtík s maminkou vyrobili dlouhý řetěz. Pokud děti zrovna něco nevyráběly, většinou si po skupinkách budovaly své domečky v herně a hrály své fantazijní hry. V mezičase si chodily poslechnout čtení z knížky nebo zahrát nějakou stolní hru. Hlavu nám zamotala skládačka orgánů lidského těla, které jsme museli hledat v encyklopediích. Také máme nová dřevěná písmenka, která některé děti jen loupaly, ale jiné se pustily do sestavování svého jména v tiskací i psané verzi.

V tělocvičně si děti začaly budovat opičí dráhu podle svých představ, takže překonávají řeku plnou malých ostrůvků a zdokonalují se v opičích dovednostech. Venku nás to táhlo znovu na tůňky, bylo třeba testovat sílu ledu. Bohužel už nebyl tak pevný, tak pár dětí zakusilo nepříjemné promočení bot.

Poslední den jsme spolu s dětmi připravili pohoštění z donesených cukrovinek, ovoce a oříšků. Krátce jsme si popovídali o Vánocích a rychle se pustili do nejočekávanější části programu, rozdávání dárků. Pak se děti přesunuly do herny a rodiče využili čas na povídání a ochutnávání. Došlo i na zpívání koled během oběda.