Přirozené učení, z.s.

Prosinec 2016 - první polovina

Prosinec se nese v duchu předvánočním, kromě vystřihování a vybarvování Mikulášů a výroby ozdobiček na stromeček jsme se pustili i do cukroví. První byly perníčky, které děti připravily od sepsání receptu na tabuli, přes přípravu těsta, válení a vykrajování perníčků. Domů už si každý nesl svůj plech na dopečení.  Další cukroví bylo nepečené, na výrobu kuliček děti strouhaly piškoty, ořechy a citronovou kůru. Vynalezly tisíc a jeden způsob jak piškoty strouhat či drtit. Bohužel kuličky se vánoc nedočkaly, zmizely v dětech hned po obědě :-)

Venku lákaly k hrátkám spadané listy, které sice nebyly úplně suché, ale děti se dokázaly v listí úplně ztratit.  Jakmile začalo mrznout, hlavním herním prvkem se stal led. Děti ho nosí ze všech procházek a nejraději sledují, jak se roztříští po dopadu na zem. I tůňky už nám zamrzly, ale zatím bitvu s ledem děti vyhrávají, i když za pomoci silných klacků.

V herně se stále objevují nové domečky a stále dokonalejší postavičky z lega. Ve třídě kromě čtení a tvoření lákají ke hraní matematické pomůcky, puzzle mapa Čr a nové pohyblivé abecedy. Také se stojí fronta na procvičování matematiky Hejného na stránce matika.in.