Přirozené učení, z.s.

Listopad 2016 - druhá polovina

Druhé půlce listopadu vévodilo zapůjčené „dopravní hřiště“ hry s dopravní tématikou – značky, cyklistika, bezpečnost provozu. Stále ještě si nadšeně užíváme tělocvičnu, kde máme své již oblíbené sestavy nářadí a zdokonalujeme se v houpání, šplhání, válení, skákání a dalších sportovních aktivitách. Kačenka nám přinesla na ukázku vylovenou škebli rybničnou – poznávali jsme dle obrázků a dozvěděli se zajímavost, že vroubky na škebli přibývají s léty jako např. letokruhy u stromu.
Baví nás počítat cokoliv téměř denně, např. při počítání pater v domě došlo i na záporná čísla neboť sklep a podzemní garáže jsou jistojistě až v –2. Děti si často pohrávají s novými matematickými pomůckami, někdy je přepočítávají, jindy seřazují nebo třídí.
Také se neustále čte, skládá a hrají stolní hry. Přibylo kouzelné čtení od Albi, nad kterým se většinou sejde několik dětí, a společně poslouchají.  Stejně tak děti stále baví připravovat čtvrteční společné svačiny a pak společně hodovat.
Hodně tvoříme z papíru a dalších materiálů, co v Puči máme – např. Borůvka vyrobila detailní model domečků i se stany a táborákem. Průběžně se modeluje a maluje vodovkama, děti si už připravují materiál na výrobu samy a docela se jim i daří závěrečný úklid.
V herně se pravidelně objevují „bunkry“ ze všech stolků, matrací a šátků a ve zbytku místnosti jsou rozestavěné domečky všech možných postaviček a zvířátek z lega, se kterými se děti noří do fantastických příběhů.