Přirozené učení, z.s.

Říjen 2016 - druhý týden

Druhý říjnový týden se děti začaly seznamovat s Montessori matematickými pomůckami. První byly perlové schody, korálky, které je třeba spočítat a správně zavěsit. Další pomůckou, která zvláště kluky hodně láká, jsou geometrická tělesa, u nichž zatím zkoumají především jejich vlastnosti.
Také se stále hodně maluje, vděčným objektem tvorby jsou koně, kdy po zhlédnutí Velké Pardubické si především holčičky na toto téma hrají naprosto všude. Ze stolních her jsou stálicemi Hrady a Zámky, občas Scrabble a také logické hry pro jednoho hráče, jako jsou např. Piráti.
V herně vznikl opět po dlouhé době obchod, kde se děti střídaly v rolích prodavačů a zákazníků. K obchodu tentokrát vybudovaly i restauraci. Dále se hodně stavělo ze všech možných kostek, které mají děti k dispozici, a které různě kombinují. Některé děti objevily i aktivity provlékací, které je naprosto pohltily.
Venku si děti hrály nejvíce na domečky a kluci výborně improvizovali a zahráli si fotbal bez míče, s využitím přírodnin v okolí.
Ve čtvrtek jsme i opět společně připravili svačinu a pohostili naše návštěvy, chlapečka Otíka a jeho maminku, kteří se k nám přišli poprvé podívat, a Petra, který nám přinesl ukázat svého papouška Kakadu.