Přirozené učení, z.s.

Říjen 2016 - první týden

První říjnový týden přinesl konec léta a rovnou téměř zimu. Zatím se nám celkem vyhýbá déšť, takže stále trávíme dost času venku, jen jsme se z hřiště přesunuli spíše na výpravy směrem k tůním. Procházky lákají ke sběru všech darů podzimu, kterými se plní naše třídy.
V herně se dále nejvíce staví z lega, v pondělí Vítkova stavba vodárny inspirovala další děti ke společnému nákresu koloběhu vody na tabuli. Také rozmontovaly do nejmenších částeček darovaný nefunkční notebook a nadšeně hledaly využití jednotlivých dílů k dalšímu tvoření. Velkou radost také udělala malá trampolína, která doplněná o další žíněnky je neustále v provozu.
V učebně se stále hodně čte, skládají puzzle, hrají stolní hry, maluje se a vyrábí. Nově si děti oblíbily Scrabble pro děti a hru Hrady. Ve čtvrtek Borůvka přinesla živého kosa, kterého ulovil její tatínek. Přečetli jsme si o něm informace v encyklopedii, některé děti ho namalovaly a pak jsme ho opět vypustili zpátky do přírody.
Čtvrteční premiérová společná svačina byla velmi úspěšná. Všichni se zapojili do krájení, míchání pomazánky a mazání chlebů, které si každý obložil zeleninou, bylinkami nebo semínky podle chuti. Těšíme se na další společné vaření.